W pszczelarstwie często bazuje się na wieloletniej tradycji podpartej wartościowym doświadczeniem, by udało się pozyskiwać doskonałej jakości miód. Jednakże, jak we wszystkich dziedzinach życia, co jakiś czas nadchodzą pewne innowacje mające na celu usprawnienie pracy. Jedną z nich jest ustąpienie miejsca w ulu przez beleczki na rzecz powałek. Rola obydwu tych elementów to zamykanie ula – jego przykrycie czy też pełnienie funkcji “sufitu”, co jest szczególnie istotne na przykład podczas jego transportu. Odchodzi się jednak od beleczek, ponieważ korzystanie z nich wymaga więcej czasu i staje się mało praktyczne.
Powałki, które znajdziesz w naszej ofercie podzielone są na kilka rodzajów w zależności od typu ula, do którego są przeznaczone. Warto zaznaczyć, że w przypadku uli styropianowych lub poliuretanowych ich dodatkową funkcją jest umożliwianie wentylacji poprzez otwory wypełnione siatką. W naszym asortymencie dostępne są modele powałek Wielkopolskich drewnianych do ula Wielkopolskiego w wersji malowanej oraz niemalowanej. Z pewnością znajdziesz tutaj wariant odpowiedni do potrzeb Twojej pasieki. Przydatnym produktem jest również powałko-podkarmiaczka, która umożliwia dokarmianie pszczół, przy jednoczesnej wentylacji ula. Te wielofunkcyjne elementy są cenione przez spore grono doświadczonych bartników za swoją wszechstronność i praktyczność.
Tworząc ul od podstaw, trzeba zwrócić uwagę, jakie wyposażenie będzie nam potrzebne. Ważną częścią do budowy ula jest powałka Wielkopolska. Zapewnia ona odpowiednią wentylację w ulu. W połączeniu z przegonką pszczoły przechodzą z pełnego do pustego korpusu. Ułatwia to pracę podczas miodobrania. W asortymencie mamy duży wybór tego typu artykułów pszczelarskich. Szczególnie doceniana jest powałka wielkopolska drewniana, która łączy się z pozostałymi elementami konstrukcyjnymi. Dla wielu bartników to istotna kwestia, np. w czasie wymiany zużytej części na nową innej marki. Tego typu produkt może również wspomagać spożywanie pokarmu przez pszczoły. Powałko-podkarmiaczka, czyli połączenie obydwu tych elementów, również cieszy się popularnością wśród pszczelarzy. Sparowanie tych części zwiększa bowiem wydajność pracy. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem i wybrania odpowiednich artykułów do stworzenia profesjonalnej pasieki.