close icon

Zaloguj się

MAM JUŻ KONTO W SKLEPIE

adres e-mail
hasło


Nie pamiętasz hasła?

Zarejestruj się

CHCĘ ZOSTAĆ UŻYTKOWNIKIEM SKLEPU
Aby zarejestrować się, wypełnij następujący formularz. Zapamiętamy wprowadzone dane, aby ułatwić Ci zakupy przez stronę internetową.
Imię *
Nazwisko *
Adres e-mail *
Hasło *
Powtórz hasło *
Przepisz kod z obrazka *
* Oświadczam, że zapoznałem się regulaminem i akceptuję jego warunki

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej w celach związanych z realizacją zamówień, zgodnie z "Ustawą o Ochronie danych Osobowych" z dnia 29.08.1997r (Dz. Ust. Nr 133 poz. 883)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznejPorady

Dofinansowania na sprzęt pszczelarski

Dofinansowania na sprzęt pszczelarski w ramach dotacji mechanizmu wsparcia rynku produktów pszczelarskich na rok 2021.

Komu przysługuje refundacja i jak ją uzyskać?
>> zobacz więcej

 

 

Późnoletnie oraz jesienne podkarmianie pszczół

Odpowiednie przygotowanie do zimowli, kiedy nie prowadzi się żadnych prac przy ulach, a dające miód owady rzadko opuszczają swój dom (zajęte łączeniem się w rodziny) obejmuje nie tylko ułożenie gniazda oraz ocieplenie konstrukcji, ale również późnoletnie oraz jesienne podkarmianie pszczół.
>> zobacz więcej

 

 

Jesienne rabunki w pasiekach

Jednym ze zjawisk, jakie można zaobserwować w pasiece są tzw. jesienne rabunki. Jest to rzecz zupełnie naturalna w okresie bezpożytkowym, natomiast każdy bartnik powinien wiedzieć, na czym polegają oraz poznać mechanizmy ich działania.
>> zobacz więcej

 

 

Powiększanie pasieki poprzez tworzenie odkładów pszczel

Czynnością, którą praktykuje się w wielu polskich pasiekach od lat jest tworzenie odkładów pszczelich. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak się je tworzy i jakie są jego główne założenia.
>> zobacz więcej

 

 

Co warto wiedzieć o nastroju rojowym pszczół

Dowiedz się, co warto wiedzieć o nastroju rojowym pszczół, aby mu zapobiegać lub w razie potrzeby niwelować jego skutki i tym samym nie pozostawać stratnym w sezonie.
>> zobacz więcej

 

 

Jak przygotować się do pszczelarskiej wiosny?

Zimowla jest trudnym okresem dla pszczół, ponieważ wiele z nich wtedy zostaje osłabionych niską temperaturą i głodem, a także dotkniętych chorobami. Po zimie trzeba ocenić stan pasieki, wyeliminować pozimowe nieprawidłowości i tym samym przygotować się do pszczelarskiej wiosny.
>> zobacz więcej

 

 

Wartości lecznicze miodu

Produktem ubocznym pochodzącym z przetwarzania nektaru kwiatowego pozyskiwanego z roślin miododajnych jest miód. Nie bez powodu jego popularność od setek lat nie słabnie - dowiedz się więcej o tym, jakie są jego wartości lecznicze.
>> zobacz więcej

 

 

Zalety i wady ula wielkopolskiego

Wyróżniamy dwa typy ula wielkopolskiego: leżak i stojak. Głównymi czynnikami, które powinny decydować o wyborze modelu, powinny być doświadczenie pszczelarza oraz wielkość jego pasieki.

>> zobacz więcej

 

Zimowanie pszczół – jak przygotować ule i pszczoły do zimy

Zimowanie pszczół to okres trwający od 100 do 150 dni zimą, podczas którego owady pozostają w ulu. Priorytetem jest wtedy zapewnienie im odpowiedniej ilości zapasów pokarmu, optymalnej temperatury do przeżycia oraz spokoju.

>> zobacz więcej

 

 

Jak zbudowany jest ul wielkopolski

Zakładając własną pasiekę mamy dwa wyjścia: możemy albo zbudować ul samodzielnie, albo go kupić. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, niezależnie jednak od tego, ku której opcji się skłaniamy, warto wiedzieć, jak ul wielkopolski jest zbudowany.

>> zobacz więcej

 

 

Zasady organizacji pasieki

Tak samo, jak na innym gospodarstwie, na pasiecznym należy przestrzegać pewnych zasad organizacji oraz ustalić sobie plan działania, założenia do spełnienia i wybrać najlepsze metody pracy.

>> zobacz więcej

 

 

Lokalizacja pasieki w świetle prawa

Pszczelarstwo można traktować jako pasję lub jako biznes. Niezależnie jednak od tego, czym jest dla nas prowadzenie pasieki, musimy pamiętać, że pszczoły to owady, które poza tym, że są dla ludzi bardzo pożyteczne, stanowią również potencjalne zagrożenie.

>> zobacz więcej
 

Ul z drewna, plastiku czy styropianowy - który najlepszy?

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele rodzajów uli - należy zastanowić się więc, który z nich będzie najlepszym rozwiązaniem.

>> zobacz więcej


 

 

Warunki prawne hodowli pszczół

Decydując się na założenie pasieki, z pewnością zastanawiasz się czy zostały stworzone jakieś konkretne ograniczenia oraz nakazy w prawie, których powinieneś przestrzegać

>> zobacz więcej

 


 


Dane kontaktowe


PPHU PLAST-PRODUKT
Jerzy Wyrobek


ul. Trzciniec 8A
32-626 Jawiszowice


ulewyrobek@gmail.com


tel.: 507 053 975