
Preparaty biobójcze marki NAJLEPSZA DEZYNFEKCJA oparte są na substancjach czynnych przeznaczonych do produkcji ekologicznej: Rozporządzenie Rady (WE) 834/2007 oraz Rozporządzenie Komisji (WE) 889/2008
Preparatami BIO-CLEAN (preparat pienny) oraz CHLOR-AKTIV (preparat pienny) lub STERIL-CLEAN (preparat niepienny) skutecznie zastąpisz sodę kaustyczną i skutecznie umyjesz wszystkie elementy ula, narzędzia oraz urządzenia pasieki.
Dzięki wysokim właściwościom zmywającym i wstępnie dezynfekującym doskonale usuną z powierzchni wszelkie zabrudzenia oraz pozostałości organiczne.
Elementy podlegające myciu wstępnie namoczyć w roztworze w celu lepszej penetracji miejsc trudnodostępnych.
Ule, urządzenia i narzędzia myć ręcznie z użyciem szczotek lub gąbek.
Po procesie mycia ule dokładnie spłukać czystą, bieżącą wodą.
Do neutralizacji pozostałości chemicznych należy użyć preparat HYDRO-CLEAN w stężeniu od 0,5 do 1% przez oprysk lub zamoczenie. HYDRO-CLEAN w zalecanych stężeniach nie wymaga spłukiwania. Elementy neutralizowane użytkować po całkowitym wyschnięciu.
Wyposażenie pasieki poddajemy dezynfekcji poprzez namoczenie lub oprysk w wodnych roztworach preparatów FARMSTERIL lub OXYDION PLUS.
Prace wykonać dokładnie tak, aby roztwór dezynfekcyjny pokrył całą powierzchnię dezynfekowanych elementów oraz dotarł do wszystkich niedostępnych miejsc.
Namoczenie: czas kontaktu nie mniejszy niż 30 min.
Oprysk: pozostawić roztwór na powierzchni przez niemniej niż 30 min.
Do neutralizacji pozostałości chemicznych należy użyć preparat HYDRO-CLEAN w stężeniu od 0,5% do 1% przez oprysk lub zamoczenie. HYDRO-CLEAN w zalecanych stężeniach nie wymaga spłukiwania. Elementy neutralizowane użytkować po całkowitym wyschnięciu.
Teren pasieczyska (teren przed wylotkami i w miarę możliwości pod ulami) zdezynfekować przynajmniej raz w roku (jesień) preparatem FARMSTERIL stosując stężenie 1% w ilości 5-10L roztworu / 1m² powierzchni. Ilość roztworu jest tak obliczona, aby grunt został dobrze nasączony roztworem dezynfekcyjnym.
Dodatkowo wiosną i jesienią przeprowadzić sanityzację powierzchni gleby preparatem ECO-STERIL PLUS w ilości 50g / 1m² (0,5kg / 10m²).
Ochrona ula przed bakteriami, zanieczyszczeniami i czynnikami ze środowiska jest kluczowa. Wpływa bezpośrednio na hodowlę i wyroby pszczelarskie. Dlatego należy używać środków do dezynfekcji uli, które działają bakteriobójczo. Produkty tego typu wyróżnia duża skuteczność w walce z patogenami, grzybami i pleśnią. Oprócz dezynfekcji uli drewnianych oraz tych wykonanych z innych materiałów warto pamiętać, by odkażać również narzędzia używane przy produkcji miodu. Preparaty zwalczają różne szkodniki, np. motylicę pszczelą, dzięki zawartemu w składzie kwasowi octowemu. W ofercie dostępne są również substancje do dezynfekcji uli styropianowych. Zachęcamy do zapoznania się z różnorodnym asortymentem sklepu.
Zabezpieczenie domu dla pszczół przed grzybami, pleśnią i szkodnikami to podstawa w pracy pszczelarza. Środek do dezynfekcji uli ma pomóc w walce z wszystkimi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i pasożytami, które atakują pszczoły. W zależności od preparatu wyróżnia się te o odczynie kwasowym lub zasadowym. Wykorzystuje się je podczas mycia ręcznego bądź maszynowego. Dezynfekcja uli poliuretanowych polega na namaczaniu lub spryskiwaniu odpowiednimi substancjami. Tego typu preparaty nie są toksyczne dla zdrowia, ani nie zawierają substancji rakotwórczych. Mimo wszystko należy pamiętać o tym, by w czasie stosowania założyć ochraniacz na głowę i rękawiczki. Jeśli zaś chodzi o odkażanie uli styropianowych, ich dezynfekcja nie różni się od metod stosowanych w przypadku domów dla pszczół wykonanych z drewna czy poliuretanu. Szeroki asortyment sklepu zapewnia środki dezynfekcyjne dedykowane do każdego typu ula.
PPHU PLAST-PRODUKT Jerzy Wyrobek
ul. Trzciniec 8A 32-626 Jawiszowice
ulewyrobek@gmail.com
tel.: 507 053 975