close icon

Zaloguj się

MAM JUŻ KONTO W SKLEPIE

adres e-mail
hasło


Nie pamiętasz hasła?

Zarejestruj się

CHCĘ ZOSTAĆ UŻYTKOWNIKIEM SKLEPU
Aby zarejestrować się, wypełnij następujący formularz. Zapamiętamy wprowadzone dane, aby ułatwić Ci zakupy przez stronę internetową.
Imię *
Nazwisko *
Adres e-mail *
Hasło *
Powtórz hasło *
Przepisz kod z obrazka *
* Oświadczam, że zapoznałem się regulaminem i akceptuję jego warunki

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej w celach związanych z realizacją zamówień, zgodnie z "Ustawą o Ochronie danych Osobowych" z dnia 29.08.1997r (Dz. Ust. Nr 133 poz. 883)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznejNasze Ule, cześci i sprzęt pszczelarski

JAK MYĆ i DEZYNFEKOWAĆ ULE DREWNIANE STYROPIANOWE i POLIURETANOWE – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Preparaty biobójcze marki NAJLEPSZA DEZYNFEKCJA oparte są na substancjach czynnych przeznaczonych do produkcji ekologicznej: Rozporządzenie Rady (WE) 834/2007 oraz Rozporządzenie Komisji (WE) 889/2008

ETAP I – MYCIE

Preparatami BIO-CLEAN (preparat pienny) oraz CHLOR-AKTIV (preparat pienny) lub STERIL-CLEAN (preparat niepienny) skutecznie zastąpisz sodę kaustyczną i skutecznie umyjesz wszystkie elementy ula, narzędzia oraz urządzenia pasieki.

Dzięki wysokim właściwościom zmywającym i wstępnie dezynfekującym doskonale usuną z powierzchni wszelkie zabrudzenia oraz pozostałości organiczne.

Elementy podlegające myciu wstępnie namoczyć w roztworze w celu lepszej penetracji miejsc trudnodostępnych.

Ule, urządzenia i narzędzia myć ręcznie z użyciem szczotek lub gąbek.

Po procesie mycia ule dokładnie spłukać czystą, bieżącą wodą.

Do neutralizacji pozostałości chemicznych należy użyć preparat HYDRO-CLEAN w stężeniu od 0,5 do 1% przez oprysk lub zamoczenie. HYDRO-CLEAN w zalecanych stężeniach nie wymaga spłukiwania. Elementy neutralizowane użytkować po całkowitym wyschnięciu.

ETAP II – DEZYNFEKCJA ULI, NARZĘDZI ORAZ URZĄDZEŃ

Wyposażenie pasieki poddajemy dezynfekcji poprzez namoczenie lub oprysk w wodnych roztworach preparatów FARMSTERIL lub OXYDION PLUS.

Prace wykonać dokładnie tak, aby roztwór dezynfekcyjny pokrył całą powierzchnię dezynfekowanych elementów oraz dotarł do wszystkich niedostępnych miejsc.

Namoczenie: czas kontaktu nie mniejszy niż 30 min.

Oprysk: pozostawić roztwór na powierzchni przez niemniej niż 30 min.

Do neutralizacji pozostałości chemicznych należy użyć preparat HYDRO-CLEAN w stężeniu od 0,5% do 1% przez oprysk lub zamoczenie. HYDRO-CLEAN w zalecanych stężeniach nie wymaga spłukiwania. Elementy neutralizowane użytkować po całkowitym wyschnięciu.

ETAP III – DEZYNFEKCJA GLEBY – TEREN PASIECZYSKA

Teren pasieczyska (teren przed wylotkami i w miarę możliwości pod ulami) zdezynfekować przynajmniej raz w roku (jesień) preparatem FARMSTERIL stosując stężenie 1% w ilości 5-10L roztworu / 1m² powierzchni. Ilość roztworu jest tak obliczona, aby grunt został dobrze nasączony roztworem dezynfekcyjnym.

Dodatkowo wiosną i jesienią przeprowadzić sanityzację powierzchni gleby preparatem ECO-STERIL PLUS w ilości 50g / 1m² (0,5kg / 10m²).

Skuteczne środki do dezynfekcji uli

Ochrona ula przed bakteriami, zanieczyszczeniami i czynnikami ze środowiska jest kluczowa. Wpływa bezpośrednio na hodowlę i wyroby pszczelarskie. Dlatego należy używać środków do dezynfekcji uli, które działają bakteriobójczo. Produkty tego typu wyróżnia duża skuteczność w walce z patogenami, grzybami i pleśnią. Oprócz dezynfekcji uli drewnianych oraz tych wykonanych z innych materiałów warto pamiętać, by odkażać również narzędzia używane przy produkcji miodu. Preparaty zwalczają różne szkodniki, np. motylicę pszczelą, dzięki zawartemu w składzie kwasowi octowemu. W ofercie dostępne są również substancje do dezynfekcji uli styropianowych. Zachęcamy do zapoznania się z różnorodnym asortymentem sklepu.

Wydajne środki do dezynfekcji uli poliuretanowych i styropianowych

Zabezpieczenie domu dla pszczół przed grzybami, pleśnią i szkodnikami to podstawa w pracy pszczelarza. Środek do dezynfekcji uli ma pomóc w walce z wszystkimi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i pasożytami, które atakują pszczoły. W zależności od preparatu wyróżnia się te o odczynie kwasowym lub zasadowym. Wykorzystuje się je podczas mycia ręcznego bądź maszynowego. Dezynfekcja uli poliuretanowych polega na namaczaniu lub spryskiwaniu odpowiednimi substancjami. Tego typu preparaty nie są toksyczne dla zdrowia, ani nie zawierają substancji rakotwórczych. Mimo wszystko należy pamiętać o tym, by w czasie stosowania założyć ochraniacz na głowę i rękawiczki. Jeśli zaś chodzi o odkażanie uli styropianowych, ich dezynfekcja nie różni się od metod stosowanych w przypadku domów dla pszczół wykonanych z drewna czy poliuretanu. Szeroki asortyment sklepu zapewnia środki dezynfekcyjne dedykowane do każdego typu ula.


OXYDION PLUS

OXYDION PLUS


64,00 PLN (cena brutto)
52,03 PLN (cena netto)
STERIL-CLEAN

STERIL-CLEAN


35,00 PLN (cena brutto)
28,46 PLN (cena netto)
FARMSTERIL

FARMSTERIL


45,00 PLN (cena brutto)
36,59 PLN (cena netto)
HYDRO-CLEAN

HYDRO-CLEAN


44,00 PLN (cena brutto)
35,77 PLN (cena netto)
CHLOR-AKTIV

CHLOR-AKTIV


39,00 PLN (cena brutto)
31,71 PLN (cena netto)
BIO-CLEAN

BIO-CLEAN


40,00 PLN (cena brutto)
32,52 PLN (cena netto)
Dane kontaktowe


PPHU PLAST-PRODUKT
Jerzy Wyrobek


ul. Trzciniec 8A
32-626 Jawiszowice


ulewyrobek@gmail.com


tel.: 507 053 975