close icon

Zaloguj się

MAM JUŻ KONTO W SKLEPIE

adres e-mail
hasło


Nie pamiętasz hasła?

Zarejestruj się

CHCĘ ZOSTAĆ UŻYTKOWNIKIEM SKLEPU
Aby zarejestrować się, wypełnij następujący formularz. Zapamiętamy wprowadzone dane, aby ułatwić Ci zakupy przez stronę internetową.
Imię *
Nazwisko *
Adres e-mail *
Hasło *
Powtórz hasło *
Przepisz kod z obrazka *
* Oświadczam, że zapoznałem się regulaminem i akceptuję jego warunki

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej w celach związanych z realizacją zamówień, zgodnie z "Ustawą o Ochronie danych Osobowych" z dnia 29.08.1997r (Dz. Ust. Nr 133 poz. 883)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres poczty elektronicznejDofinansowania do sprzętu pszczelarskiego

Rynek produktów pszczelarskich dzięki dotacjom przewidzianym na okres 2020/2022 ma szansę uzyskać wsparcie w celu poprawy jakości produktów oraz zwiększenia wydajności produkcji pasiecznej. W ramach projektu możliwe jest uzyskanie dofinansowania między innymi na zakup sprzętu pszczelarskiego. Komu przysługuje refundacja i jak ją uzyskać? Odpowiedzi na te pytania uzyskasz w artykule.

Dofinansowania na sprzęt pszczelarski w ramach dotacji mechanizmu wsparcia rynku produktów pszczelarskich na rok 2023 – dla kogo?

Mogą je otrzymać tylko pszczelarze, którzy są zrzeszeni w oficjalnych organizacjach - jeśli do żadnej nie należysz, nie przysługuje Ci dofinansowanie na sprzęt. Natomiast uzyskanie refundacji możliwe jest tylko w obrębie jednej takiej organizacji, nawet jeśli należysz do kilku. Poza tym, Twoja działalność musi mieć nadany Weterynaryjny Numer Identyfikacyjny lub być wpisana do Rejestru Powiatowego Lekarza Weterynarii. Musisz posiadać też co najmniej dziesięć rodzin w pasiece.

Co podlega dofinansowaniu?

Zakup fabrycznie nowego sprzętu przeznaczonego do pasiek. Mogą to być na przykład miodarki, topiarki do wosku, urządzenia do pozyskiwania pierzgi, dekrystalizatory czy też ule oraz ich elementy (dennica, korpusy, itd.). Maksymalnie możesz uzyskać 100 złotych na jedną rodzinę w pasiece, ale łącznie nie może to być więcej niż 15 tysięcy złotych ani więcej niż 60% kosztów netto. Ponadto, pamiętaj o tym, że sprzęt musi zostać specjalnie oznakowany (“KOWR” wraz z rokiem zakupu), aby mógł zostać rozpoznany przez kolejne 5 lat. Przez ten okres należy też przechowywać odpowiednią dokumentację.

Co zrobić, aby otrzymać refundację na zakup sprzętu pszczelarskiego?

O otrzymanie dofinansowania należy ubiegać się poprzez złożenie wniosku w związku pszczelarskim. We wniosku powinieneś określić zapotrzebowanie na konkretne produkty i urządzenia. Zazwyczaj po upływie kilku miesięcy przekazana zostaje umowa. Wtedy należy też określić producenta, numery katalogowe produktów oraz ich ceny netto. Po podpisaniu umowy możesz dokonać zakupu i zapłacić za niego przelewem lub kartą kredytową. Następnie, aby uzyskać refundację musisz przekazać dowód wpłaty oraz fakturę zakupu.

Dane kontaktowe


PPHU PLAST-PRODUKT
Jerzy Wyrobek


ul. Trzciniec 8A
32-626 Jawiszowice


ulewyrobek@gmail.com


tel.: 507 053 975